Sponsor Bağlantılar:
1.149 views

Sgk Rapor Girişi

Kategori : Sgk Sorgulama - Etiketler :, , , , - Tarih : 20 Temmuz 2013

Sponsorlu bağlantılar

 

Sgk Rapor Girişi

 

Sgk rapor girişleri, iş görmezlik raporları artık internet üzerinden alınmaya başlandı.  devlt dairelerindne alacagınız iş görmezlik raporları artık online oalrak elektronik ortamdan yükleyebilir ve kabul ettirebilriisniz tekrardan işyeirne yada sgk bürosuna gitmeden, uygulama ile işveren tarafındanda kişinin çalışamadığına bildirim olarak gönderilebiliyor.

sgk-rapor-parasi-sorgulamaSponsorlu bağlantılar

Bu sisteme http://uyg.sgk.gov.tr/vizite/welcome.do adresinden ulaşabilirsiniz. Fakat 5 iş günü içeriisnde raporunuzu sisteme işlemek zorundasınız aksi halde eski tarihli raporalrınız geçersiz sayılacaktır. Eğer işverenler bu raporları sgk kurumuna elektronik olarak gödnermezler ise her göndermedikleri işçi raporlar için 2 asgari ücret tutarında ceza alacaklardır.

Elektronik ( internet ) ortamında düzenlenen ve sosyal güvenlik kurumuna gönderilen bu belgelerin ayrıyeten kağıt ortamında düzenlenerek sosyal güvenlik kurumuna gönderilmesine gerek bulunmamaktadır.

Eğer raporu aldıgınız hastanede herhangi bir elektronik sorun yaşıyorsanız bu raporu Kagıt oalrakta alıp sgk bürosuna gönderip işleme aldırabilirsiniz. sigortalı istirahat raporu  işverene ulaştıgı ve 5 gun içerisinde sgk ya tebligat yapılması gerektiğinden raporlar bir tebligat yerinede geçmektedir. Rapor parası hesaplama ve rapor parası sorgulamak için yukarda verdiğimiz adresten giriş yaparak sorgulamanızı yapabilirsiniz.


Sponsor Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan SGK Maaş Hesaplama başlıklı makalemizde emekli maaşı kaç para, ne zaman emekli olurum ve SGK Maaş Hesaplama hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :