Sponsor Bağlantılar:
852 views

E-devlet şifremi unuttum nasıl alabilirim ?

Kategori : E-Devlet - Etiketler :, , , , - Tarih : 17 Temmuz 2013

Sponsorlu bağlantılar

 

E-devlet şifremi unuttum nasıl alabilirim ?

E devlet şifresi ile e devlet hizmetindeki tüm işlemleirnizi yapabilirisniz adalet bakanlıgı, ssk yada sgk işlemleriniz, trafik işlemleriniz, vergi dairesi, matbu işleniriz, e imza işlemleriniz hepsini yapabilirisniz ssk sorgulama işlemide yapabilirsiniz, faakt ptt den aldıgınız e devlet şifresini kaybetmeyeceğiniz bir yerde saklamalısınız .

e-Devlet-Şifresi-AlmaSponsorlu bağlantılar

Eğer e devlet şifrenizi unuttuysanız bunu tekrar almak için online olarak bir hizmet yoktur tek çözümü en yakın PTT şubesine gidip ordan tekrar almaktır. bunun içinde kaybettiğiniz takdirde ödeyecek oldugunuz rakam 10 tl karşılıgında yeni şifrenizi alabilirsiniz.

Güvenlik önlemleri gereği e devlet şifrenizi mail ile sıfırlayamazsınız çünkü mailiniz ele geçirilmiş olabilir bu güvenlik sistemi nedeni ile sadece PTT şuebelerinden yenisini taleb edebilirsiniz . ilk kayıtta 1 tlye aldıgınız şifreye kaybettiğiniz taktirde 10 tl rakam vererek sahip olabilriisniz her kaybettiğinizde ödeyeceğiniz rakam 10 tl dir. bu yüzden şifrenizi hatırlayabielcğeiniz güvenli bir kelime ile değiştirin, kagıtta yazan şifreyi unutabilrisiniz ptt den aldıgınız şifreyi, ve ya şifreyi değiştirmiyorsanız kendinize sms atınız yada mail atınız böylelikle unuttugunuzda tekrardan bakabilirsiniz.

 


Sponsor Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan 2013 Engelli Maaşı Nekadar ? başlıklı makalemizde 2013 Engelli Maaşı Nekadar, engelli iş ilanı ve engelli maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :