Sponsor Bağlantılar:
4.871 views

Bağkur Borç Sorgulama

Kategori : Bağkur Sorgulama - Etiketler :, , , , , - Tarih : 04 Temmuz 2013

Sponsorlu bağlantılar

 

Bağkur Borç Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Daha önceleri ayrı ayrı olan ssk ve bağkurlu sigortalılar çıkan yeni kanun ile Emekli sandığı ve Sosyal güvenlik kurmu SGK aynı çatı altında birlşetirilmişlerdir. Bağkurlu iseniz ve Bağkur borç sorgulama yapmak istiyorsanız e devlet işlemleri menüsünden bağkur hizmet dökümü bilgisine ulaşabilir yada Sgk siteisne girip 4B hizmet dökümü bağkur borç bilgisine ulaşabilirsiniz. E-devlet işlemleri ile ulaşacaksanız bunun için e devlet şifrenisne ihtiyacınız var bunuda ptt den 1 tl gibi bir tutar ile temin edebilirsiniz.

bağkur sorgulamaSponsorlu bağlantılar

Eğer e devlet şifreniz var ise e-devlet sitesine girip Sosyal güvenlik kurumu uygulamasının altında bağkur borç sorgulaam servsiine ulaşabilir ve varsa geçmiş döneme ait bağkur borçlarınızı öğrenebilirsiniz. Alttaki linkten gideceğiniz sitede TC kimlik no ve e devlet şifrenizi girip bağ-Kur sorgulamanızı yapabilirsiniz.

Girecdeğiniz menüde E-devlet işlemlerinde bağkurlu kişileirn geçmiş dönem borç ve sigrotalı gün sayıları ile 4B Bağkur hizmet dökümü bilgisini görebilir geçmişe ait borçlarınızın ne kadar tuttugunu ve varsa bağkur affındna yararlanıp yararlanamadığınızı görebilir bunları ödemek için taksitlendirme ve ödeme bilgisine ulaşabilirsiniz.

Bağkur affından yararlanana kişiler o döneme ait taksitlendirme yoluna giderlerse bağkur borç sorgulamasında çıkan tüm borçlarını ödeyebilirler.

Bu linki tıklayarak Bağkur sorgulama servisine ulaşabilirsiniz.


Sponsor Bağlantılar

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :